Przeskocz do treści

Dzień życzliwości

Jeśli chcesz, aby inni byli szczęśliwi,

praktykuj współczucie.

Jeśli sam chcesz być szczęśliwy,

ćwicz życzliwość"       -Dalai Lama-

21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, to wyjątkowy dzień – dzień pełen dobrych uczynków, szczerych uśmiechów oraz pozytywnych emocji. Stąd też już po raz kolejny Samorząd Uczniowski organizuje go w murach naszej szkoły.

Święto pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Jego nazwa brzmi: Hallo World Day – a głównym celem jest mówienie ”hallo” przynajmniej 10 osobom. To jedno z nietypowych świąt. Życzliwość kojarzy się z byciem miłym, z serdecznością, drobnymi gestami, które okazywane są dobrowolnie i spontanicznie po to, aby wywołać pozytywne emocje, ale przede wszystkim uśmiech. To okazja, by podnieść naszą życzliwość i uprzejmość na wyższy poziom.   

    Obchody Dnia Życzliwości wzmagają integrację społeczności szkolnej i klasowej.

  • W tym celu na gazetce samorządu zawisło „Drzewo Życzliwości”, na którym każdy uczeń będzie mógł zawiesić nietypowy liść zawierający życzliwe słowa lub pozdrowienia. Te swoiste „darmowe komplementy” można również potem zerwać, by zachować dla siebie lub komuś podarować. „Drzewo Życzliwości” ma nam przypominać, że życzliwi powinniśmy być każdego dnia, a nie tylko raz w roku.
  • W dniu 21 listopada obok sali lekcyjnej klasy II funkcjonować będzie szkolna „Skrzynka życzeń i pozdrowień”, która spełni rolę szkolnej poczty życzliwości. Każdy, kto zechce przygotować komuś miłą niespodziankę, może wrzucić do skrzynki własnoręcznie wykonaną kartkę z serdecznymi życzeniami lub KARTKĘ ŻYCZLIWOŚCI przygotowaną przez opiekunów SU. Karteczki z życzeniami i pozdrowieniami (z imieniem i nazwiskiem adresata oraz klasą) dla waszych kolegów, koleżanek oraz pracowników szkoły wrzucamy do 21.11. 2022 do godziny 10:00. Będą one dostarczane w dniu obchodów Szkolnego Dnia Życzliwości – po godz. 12:00.
  • Na gazetce SU zawieszone będą POZYTYWNIACZKI MOCY, można zerwać jeden i komuś podarować.
  • Dla podkreślenia ważności tego dnia zachęcamy wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły do ubrania się tego dnia w kolorach żółtych lub zielonych.

ŻYCZYMY WSZYSTKIM W TYM DNIU DUŻO UŚMIECHU I DUŻO ŻYCZLIWOŚCI WOBEC INNYCH.

Zapraszamy do zabawy i okazywania sobie życzliwości.

Rada i opiekunowie SU

Skip to content