Przeskocz do treści

@LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszlosci

W ramach zajęć z @LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszlosci klasę I odwiedził robot Dash. Zapoznaliśmy się z obsługą robota oraz jego możliwościami. Dzięki licznym sensorom można go zaprogramować na wiele sposobów. Dash może reagować na głos, odnajdować przedmioty, tańczyć i śpiewać. Robotem kieruje się za pomocą intuicyjnych, graficznych aplikacji, które nasi uczniowie poznali i próbowali z wielkim zapałem i zaciekawieniem obsługiwać  z tableta .

Robot ma charakter edukacyjny, ponieważ poprzez zabawę z robotem dzieci wchodzą w świat programowania. Przy tym zupełnie nieświadomie rozwijają kluczowe w naszych czasach umiejętności: logicznego myślenia skupionego na rozwiązywaniu problemów, kreatywnego podejścia, precyzyjnego prezentowania swoich myśli, współpracy i podstaw języków obcych – w tym przypadku języka angielskiego (nauka poprzez zabawę).

Z punktu widzenia dziecka, roboty to przede wszystkim świetna zabawa: możliwość jednocześnie "grania" na tablecie i obserwowania na żywo robota, który wykonuje nasze polecenia. Natomiast z punktu widzenia osoby dorosłej wykorzystanie robota –zabawki to świetny sposób na naukę. Zajęcia przeprowadziła Agnieszka Dobrowolska i Joanna Czaus. Czekamy na następne spotkanie.

Skip to content