Przeskocz do treści

Kodowanie i zajęcia z klockami LEGO @LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszłości

Język programowania to język komunikacji z komputerem. Trzeba mieć coś do powiedzenia w tej rozmowie”.

Prof. Maciej Sysło

20 stycznia 2023 roku podczas ferii, uczestnicy mieli okazję poznać podstawy robotyki. W trakcie zajęć korzystali z klocków LEGO, które nasza szkoła otrzymała w ramach programu @LaboratoriaPrzyszłości#Laboratoria Przyszłości. LEGO to zestaw startowy do nauki robotyki, który daje nieograniczone możliwości kreatywnego projektowania. Dzieci, korzystając z instrukcji, budowały roboty, które samodzielnie poruszały się po naszej klasie, ale także projektowały własne modele.

Uczniowie pracowali również z aplikacją A.L.E.X., która poprzez zabawę w sterowanie robotem pozwala rozwiązywać proste zadania programistyczne. Podczas zajęć dzieci rozwijały logiczne myślenie, wyobraźnię, koncentrację i koordynację wzrokowo-ruchową podczas budowania wieży z kolorowych kubeczków oraz układając sudoku.

Były to bardzo ciekawe zajęcia, podczas których nauka została połączona z zabawą, gdyż zestawy LEGO zostały zaprojektowane tak, aby rozwijać kreatywność uczniów oraz kompetencje przyszłości.

Uczniowie podczas 3 godzinnej pracy zbudowali wspaniałe modele, chętnie ze sobą współpracowali i zdobyli nowe umiejętności poprzez udział w kreatywnej zabawie.

Zajęcia prowadziła Janina Tucka i Agnieszka Malec.

Skip to content