Przeskocz do treści

Nocleg w szkole

Kolejną atrakcją w ferii zimowych w naszej szkole był nocleg uczniów klasy VI a z wychowawczynią panią Janiną Urban.

 

W poniedziałkowe popołudnie 23 stycznia klasa VI a spotkała się w szkole. Od godziny 15.00 uczniowie przygotowywali klasy na nocne atrakcje.
Podczas nocowania w szkole dzieci zobaczyły szkołę od innej, mniej oficjalnej strony. Atmosfera zabawy, akceptacji, życzliwości, która towarzyszyła tej imprezie na pewno pozwoliła uczniom spojrzeć życzliwiej na szkołę, odnaleźć w niej swoje miejsce i nawiązać bliższe więzi z rówieśnikami.
W programie były gry i zabawy ruchowe na sali gimnastycznej, gry planszowe w klasach. Znaleźliśmy także czas na czytanie. Czytaliśmy opowiadanie o przyjaźni z książki „Gorzka Czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach”.
15 znakomitych opowiadań o tym, co w życiu najważniejsze.
Zbiór opowiadań dla młodzieży w wieku 11-15 lat - o tym, co w życiu najważniejsze: o przyjaźni, szacunku, sprawiedliwości, odwadze, wolności, ale też optymizmie, życzliwości, pokojowym nastawieniu do świata.
Autorami czternastu opowiadań (o każdej z wartości) są laureaci Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren, organizowanego przez Fundację ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom.
Niewiele jest książek tak poważnie traktujących młodego czytelnika. Znakomicie napisana, świetnie zilustrowana śmieszy i wzrusza, rozczula i skłania do refleksji, prowokuje do sporów i dyskusji.
Na pewno niejeden nastolatek będzie identyfikował się z bohaterami Gorzkiej czekolady...
W tych opowiadaniach znajdą też swoje portrety sami dorośli.
Polecamy wszystkim tę lekturę.
Z apetytem zajadaliśmy się przysmakami zamówionymi w pizzerii. Od jedzenia i śmiechu, bolały nas brzuchy.
Mimo późnej godziny nikomu jednak nie chciało się spać. Rozmowy i śmiechy zaczęły cichnąć nad ranem.
Dobre szkolne skrzaty czuwały, aby nic nam nie zakłóciło nocnego odpoczynku.
Rano po własnoręcznie przygotowanym posiłku dumni z siebie, do domów zabrali nas rodzice.
Dla wielu uczniów był to pierwszy samodzielny nocleg poza domem. Rodzicom gratulujemy tak dzielnych i świetnych dzieciaków!
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę.

Skip to content