Przeskocz do treści

Pracowity tydzień „Ogników” z 19 GZ.

W pierwszym tygodniu ferii zuchy z 19 Gromady Zuchowej „Ogniki” spotkały się na dwóch zbiórkach, (wtorek i czwartek od 17 do 19). Były one poświęcone przygotowaniom do występu na III Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Telatynie. Ów przegląd odbył się w piątek 20 stycznia 2023 roku. Zuchy pod opieką dh drużynowej Izabeli Kozak oraz przy akompaniamencie dh Szarugi zaprezentowały pastorałkę z repertuaru „Arki Noego” pt.: „Świeć Gwiazdeczko” . Przyjemnym akcentem ze strony organizatorów było wręczenie wszystkim uczestnikom pamiątkowych statuetek, za które jesteśmy bardzo wdzięczni.

Czwartkowa zbiórka z 19 stycznia miała jeszcze jeden ważny punkt. Pani Elżbieta Matwiejczuk przeprowadziła dla obecnych na zbiórce ogólne szkolenie z udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem zawartości torby medycznej oraz fantoma. Zuchy okazały się bardzo wdzięcznymi i uważnymi słuchaczami oraz chętnie uczestniczyły w zajęciach. Kolejność postępowania w sytuacji kryzysowej, pozycja boczna ustalona czy numer telefonu 112 nie stanowią już dla zuchów problemu.

Bardzo dziękujemy Pani Elżbiecie M. za przeprowadzenie szkolenia. Dziękujemy także rodzicom i opiekunom zuchów za to, że mogli oni uczestniczyć w naszych spotkaniach.

Z zuchowym pozdrowieniem: Czuj!

Dh Izabela Kozak.

Skip to content