Przeskocz do treści

W hołdzie Żołnierzom Wyklętym…

1 marca 2023 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Łaszczowie pod patronatem Starosty Tomaszowskiego został zorganizowany I Międzygminny Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Naszą szkołę reprezentowała grupa młodzieży, na którą składały się: dwie solistki z klasy IV a – Zosia Czaus i Zuzia Tętnowska, duet „Szare Mundury”, który tworzyły Julia Lizak i Ewa Nowosadowska z klasy IV b oraz 19 Gromada Zuchowa „Ogniki” SHP.

Opiekę nad drużyną sprawowała dh Izabela Kozak, którą wspierały druhny Ola Lizak i Weronika Wójcik z 19 DH "Modrzewie” im. 12 Pułku Ułanów Podolskich SHP (uczennice klasy VII a). Wszyscy reprezentanci naszej szkoły zaprezentowali piękne utwory o tematyce patriotycznej, otrzymując w dowód uznania pamiątkowe dyplomy i statuetki. Opiekunami muzycznymi wykonawców byli: pani Monika Tętnowska i pani Joanna Czaus oraz drużynowa Izabela Kozak i dh Henryk Szaruga. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i bardzo miłe zorganizowanie przeglądu, który być może stanie się cyklicznym, czego serdecznie życzymy. Bardzo dziękujemy i gratulujemy udanego występu naszym reprezentantom, a wszystko w hołdzie Żołnierzom Wyklętym… Cześć Ich Pamięci! Czuj! Czuwaj!

Dh Izabela Kozak.

Skip to content