Przeskocz do treści

Wagary w Filharmonii

W środę, 22 marca, uczniowie klas I, II i III, wyjechali na wagary do Filharmonii Lubelskiej. Wzięli udział w koncercie symfonicznym pt. ,,O wiedźmie, batucie i zaczarowanej nucie”. Dzieci towarzyszyły Królewnie Melodii, córce Króla Symfoniusza i Królowej Kantyleny, która przygotowywała się do urodzin. Miała ona wejść do Tajemniczego Ogrodu Harmonii. Niestety okazało się, że jeden z klejnotów w koronie Królewny – Nutka La – został podmieniony na fałszywy, co uniemożliwiało otwarcie bramy do ogrodu. Królewna podejrzewała, że nutkę podmieniły Wiedźma Batuta i Czarownica Partytura, o których w Królestwie opowiada się dzieciom bajki. Z pomocą dzielnych Instrumentów Królewna próbuje odzyskać Nutkę La. Przy okazji dowiaduje się jakie instrumenty grają w orkiestrze Króla Symfoniusza oraz czym naprawdę są partytura i batuta.

Po wspaniałej uczcie muzycznej przyszedł czas na aktywność fizyczną. Uczniowie klasy II i III próbowali swoich sił na ściance wspinaczkowej w Sky Parku w Galerii Olimp, a pierwszoklasiści szaleli w Centrum Rozrywki dla Dzieci „Koziołek”, największej sali zabaw w Lublinie.

Na koniec dzieci odwiedziły Regionalne Muzeum Cebularza. Poznały legendę o powstaniu tego wspaniałego wypieku, przepis na cebularze oraz właściwości jego składników. W czasie pokazu na chwilę stały się piekarzami. Każdy uczestnik wykonał swojego cebularza.

Z cieplutkimi cebularzami, pachnący cebulką i pełni wrażeń Wagarowicze wyruszyli w drogę powrotną. Późnym wieczorem rozśpiewani i uśmiechnięci wrócili do szkoły, gdzie czekali już stęsknieni rodzice i zaniepokojona Pani Dyrektor.

Uczniowie „ wagarowali” pod opieką wychowawczyń, pań: Agnieszki Dobrowolskiej, Janiny Tuckiej, Grażyny Dobrzańskiej oraz Agnieszki Malec i Joanny Szuryn.

 

 

Skip to content