Przeskocz do treści

Cztery pory roku w mojej miejscowości

Miłość do regionu to doskonała droga do nauczania miłości Ojczyzny. (…) Za to kształcenie pozostajemy odpowiedzialni przed Bogiem i historią.”

(cyt…) Florian Plit…

Uczniowie klasy II „a” ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Telatynie realizują zadania w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Cztery pory roku w mojej miejscowości”.

Zadaniem w/w projektu jest edukacja regionalna, która stanowiła ciekawy obszar poszerzenia wiedzy na temat naszej małej ojczyzny oraz naszej małej miejscowości Telatyn. Ostatnie zadanie, które zrealizowali uczniowie 10 maja b.r. brzmi „Kto tu rządzi?- wizyta w Urzędzie Gminy”. Uczniowie odwiedzili Urząd Gminy w Telatynie, gdzie spotkali się z Panem Dariuszem Kozłowskim Wójtem Gminy Telatyn. Dzieci w praktyczny sposób poznawały zasady demokracji, dyskutowały o problemach społeczności lokalnej, szukały sposobów ich rozwiązania. Była to okazja, aby dowiedzieć się na czym polega praca urzędnika państwowego. Dzieci odwiedziły również najważniejsze miejsca: gabinety władz, salę konferencyjną, a także pokój, gdzie panie naliczają podatki.

Wychowawczyni klasy II

Skip to content