Przeskocz do treści

„ŚLADAMI BISKUPA LUBELSKIEGO”

Pięcioosobowa delegacja uczniów (kl.8a,8b) wraz z opiekunem, panią Moniką Tętnowską, wzięła udział w III edycji Dnia Prymasowskiego w Zamościu. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w Kościele Rektoralnym pw. Św. Katarzyny. Następnie uczestnicy obejrzeli wystawę poświęconą błogosławionemu kard. Stefanowi Wyszyńskiemu oraz prace budowlane prowadzone w Domu Trzeciego Tysiąclecia. Kolejnym punktem programu był quest ŚLADAMI BISKUPA LUBELSKIEGO - Ks.Biskup Stefan Wyszyński w Zamościu w 1946 r.

Zadaniem uczniów było rozwiązanie hasła konkursowego, do którego wskazówek i liter szukali na terenie Zamościa z mapami w rękach. Wszyscy poradzili sobie doskonale, pomimo tego, że zadanie nie było łatwe. Młodzi poszukiwacze zostali nagrodzeni za swój spryt, wiedzę i orientację w terenie. Wspólna zabawa zakończyła się smacznym, domowym obiadem.

Uczestnicy: delegacje ze szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Przedstawiciele z naszej szkoły: Julia Kucharska, Natalia Jaśkiewicz, Amelia Stachewicz, Miłosz Kuczyński, Jakub Turczanik.

Organizatorzy: Fundacja Dom Trzeciego Tysiąclecia, Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana w Zamościu na czele z prezesem ks. Markiem Żur, wiceprezesami – Dorotą Faron, Haliną Spólnicką, Łukaszem Kot oraz senatorem Jerzym Chróścikowskim. (31.05.2023r.)

Skip to content