Przeskocz do treści

SZALONY DZIEŃ W JURAPARK W BAŁTOWIE

W piątek 16. czerwca uczniowie klasy I ,II ,i III spędzili wspaniały dzień w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym.

JuraPark Bałtów to pierwszy w Polsce, otwarty w 2004 roku, tematyczny park poświęcony dinozaurom. Lokalizacja, w jakiej powstał, nie jest przypadkowa – to właśnie tu dokonano odkryć tropów dinozaurów, co też było inspiracją do stworzenia pierwszego tego rodzaju miejsca w kraju. Kompleks w ciekawy i angażujący sposób ukazuje historię dinozaurów zamieszkujących miliony lat temu okolice Bałtowa, ale również ich kuzynów z całego świata.

Zwiedziliśmy JuraPark - to prawdziwa podróż w czasie, do okresu, w którym żyły dinozaury. Ścieżka z dinozaurami podzielona została na okresy geologiczne, dzięki czemu mogliśmy krok po kroku odkrywać historię ewolucji. Zobaczyliśmy wykonane z dbałością o detale modele dinozaurów, dokładnie oddające wygląd olbrzymich gadów stąpających niegdyś po naszej planecie. Na miejscu odwiedziliśmy również Muzeum Dinozaurów, znajdujące się na końcu ścieżki dydaktycznej z dinozaurami rzeczywistych rozmiarów.

Mieliśmy także możliwość spojrzeć w oczy gigantom z morskich głębin dzięki kolejnej atrakcji parku, jaką jest Prehistoryczne Oceanarium przedstawiające podwodny świat sprzed milionów lat. W jego wnętrzach zaprezentowane zostały ogromne, trójwymiarowe gady, dotychczas znane nam wyłącznie z ulubionych książek.

Następną atrakcją, która sprawiła nam ogromną frajdę, była przejażdżka żółtym autobusem znanym z amerykańskich szkół po Zwierzyńcu Bałtowskim, zamieszkanym przez przedstawicieli dobrze nam znanych w Polsce gatunków zwierząt, jak również gatunków egzotycznych, zamieszkujących inne kontynenty.

Kolejnym punktem naszej wizyty w Bałtowie był Park Miniatur – Polska w Miniaturze. Jest to park miniatur uformowany na kształt Polski - obszar o powierzchni ok. 1 hektara z zaznaczonymi głównymi rzekami, jeziorami, krainami geograficznymi, na którym znajduje się 50 miniatur zamków i pałaców stanowiących najciekawsze zabytki architektoniczne powstałe na przestrzeni 500 lat, a znajdujące się obecnie w granicach Polski.

Następnie trafiliśmy do Sabatówki , czyli Wioski Czarownic. Zaczęliśmy od przejścia tunelu odwagi, skąd później trafiliśmy do Piernikowej Chatki na spotkanie z Wiedźmą Hogatą, która opowiadała o eliksirach na smutki i urodę. Później Mera i Nutka – dwie wesołe wiedźmy zaprosiły nas do wspólnych zabaw, gdzie przedstawiły swoje czarodziejskie sztuczki! - bańki ogniowe na dłoni, zamykanie w bańce mydlanej, tańce hulańce.

Pełni magicznych mocy wyruszyliśmy w dalszą drogę i trafiliśmy do dziecięcego raju, czyli Parku Zabaw. Tu czekały na nas ulubione karuzele, rollecoastery, dmuchańce i  trampoliny. Po upojnej godzinie spędzonej na szalonej jeździe i pysznym obiedzie czekało na nas jeszcze Kino 5 D, gdzie obejrzeliśmy film „ Dino Safari”. Oprócz trójwymiarowego obrazu doznaliśmy także innych wrażeń zmysłowych. dźwiękowych, ruchowych, dotykowych, a nawet zapachowych. Dzięki temu czuliśmy się jak uczestnicy wyprawy.

Pełni wrażeń, zaopatrzeni w pamiątki pożegnaliśmy to wspaniałe miejsce i wyruszyliśmy w drogę powrotną.

Z pewnością jeszcze tu wrócimy!

Na bezpieczeństwem uczniów na wycieczce czuwały wychowawczynie: Agnieszka Dobrowolska, Janina Tucka, Grażyna Dobrzańska oraz pani Ewelina Sobuś.

Skip to content