Przeskocz do treści

Lekturki

 

Klasa II pod kierunkiem wychowawczyni Janiny Tuckiej zakończyła realizację IV edycji międzynarodowego projektu czytelniczego „Czytam z klasą lekturki spod chmurki ". Projekt składał się z III modułów. W trzeciej części projektu „Podróże po świecie” przenieśliśmy się do pięknych, słonecznych Włoch. Stało się to za sprawą lektury Romana Pisarskiego „O psie, który jeździł koleją”.

Pan Pisarski pisząc książkę oparł się na prawdziwej historii psa Lampo, którego pomnik można podziwiać na małej stacyjce kolejowej w Marittimie. W ramach zadań projektu uczniowie wypełnili lekturniki. Wykonali też zakładki do książek związane z lekturą oraz zaprojektowali bilet na wybrany środek transportu, którym chcieliby wybrać się w podróż do Włoch. Kolejne zadanie wykonane w ramach modułu, to nauka pakowania ubrań, aby zmieścić je w walizce lub plecaku. Uczniowie uczyli się prać skarpetki, dzięki temu w taką podróż nie będą musieli zabierać wielu par. Projekt zakończony został lekcją pod chmurką, na której nie zabrakło głośnego czytania ulubionych książek. Zwieńczeniem wszystkich prac były certyfikaty poświadczające ukończenie III modułu „ Podróże po świecie” oraz certyfikaty ukończenia projektu.
Była to niezwykle ciekawa i fascynująca podróż. Wszystkie działania podejmowane w ramach tego projektu rozbudziły ciekawość literacką, podniosły kompetencje czytelnicze, doskonaliły czytanie ze zrozumieniem i pokazały, że czytanie książek może być świetną zabawą.

Skip to content