Przeskocz do treści

„ Poznaj Polskę „ – wycieczka Lubartów – Dąbrówka

9 października uczniowie klas I-III wzięli udział w wycieczce Lubartów –Dąbrówka –
realizowanej w ramach programu Poznaj Polskę.

Na trasę wycieczki dzieci wyruszyły wczesnym rankiem, o godzinie 6.00. Po długiej
podróży, ok. godziny 10.00 mali turyści dotarli do Lubartowa, gdzie w tamtejszym kinie „ Lewart” zwiedzili Muzeum Kina , muzeum, któro narodziło się w maju 2021 roku z inicjatywy Adama Kościańczuka – dyrektora Lubartowskiego Ośrodka Kultury. Sercem ekspozycji, która znajduje się tuż przed salą kinową jest stary projektor AP-5 – służący do projekcji na taśmie 35 mm. Kolejnym punktem wycieczki była wieś Dąbrówka, w której znajduje się PARK DŹWIEKÓW. Dzieci poznawały park przez zabawę. Wzięły udział w warsztatach bębniarsko -muzycznych. Poznały różne instrumenty muzyczne – drumlę, kazoo, kalimbę, tank drum, okarynę oraz zagrały na bębnach! Później przyszedł czas na warsztaty plastyczne - malowanie drewnianych zwierzątek – każdy wybrał sobie do pomalowania ulubione
zwierzątko. Były to ośmiorniczki, owieczki, jeże, pieski i wieloryby. Rozgrzane gorącą
herbatą serwowaną przez gospodarzy, dzieci zwiedziły park. Był to spacer przyrodniczy, podczas którego uczniowie poznali tajniki życia zwierząt leśnych, ptaków i roślin.
Po pysznym obiedzie, ok. godziny 16.00 wyruszyliśmy w drogę powrotną. Pełni wrażeń, zadowoleni i zmęczeni wróciliśmy do szkoły, gdzie czekali już stęsknieni rodzice.
Nad bezpieczeństwem dzieci w trakcie wycieczki czuwały panie – Małgorzata Śliczniuk – Loda, Izabela Kozak, Ewelina Tucka-Ratyna i Grażyna Dobrzańska.

Skip to content