Przeskocz do treści

Betlejemskie Światło Pokoju 2023


„Czyńmy pokój!”. Tak brzmi tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju, w którego przekazanie zaangażowali się przedstawiciele 19 DH „Modrzewie” im. 12 Pułku Ułanów Podolskich z Telatyna.

Razem z innymi przedstawicielami drużyn Stowarzyszenia Harcerstwa Polskiego „Harcerska Brać”, którym przewodniczyła nasza Komendantka, siedmioosobowa delegacja

19 DH pod opieką dh Izy w dniach 9 – 10 grudnia 2023 roku brała udział w przekazaniu BŚP

w Krakowie. Cała ceremonia rozpoczęła się na Wzgórzu Wawelskim uroczystym apelem, po którym została odprawiona msza św. Przemarsz na Rynek Starego Miasta oraz uroczyste przekazanie BŚP zgromadzonym tam delegacjom i mieszkańcom Krakowa zakończyły cała uroczystość.

Światełko, które dotarło do Telatyna, został uroczyście przekazane instytucjom (Urząd Gminy, Szkoła podstawowa, parafie w Żulicach i Nowosiółkach), oraz mieszkańcom gminy. Delegacja 19 DH zawiozła również BŚP do naszych sąsiadów, Szkoły Podstawowej w Łaszczowie oraz parafii Rzeplin.

Wielkie podziękowania dla harcerek i harcerzy z 19 DH oraz dh Izabeli Kozak, którzy zaangażowali się w przywiezienie i przekazanie BŚP 2023 !!! Dziękujemy w tym miejscu Urzędowi Gminy w Telatynie i OSP Telatyn za zorganizowanie transportu do Suśca

i z powrotem, skąd miał miejsce wyjazd do Krakowa.

Z zuchowym i harcerskim pozdrowieniem:

Czuj! Czuwaj!

Skip to content