Przeskocz do treści

Uroczystość szkolna z okazji Dnia Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Telatynie

Wychowali swoje dzieci,
A czas ciągle leci, leci.
Dzisiaj na pociechę mają
Wnuki, które ich kochają!
Wszystkiego najlepszego
z okazji Dnia Babci i Dziadka

 

Kiedyś każdy z nas był dzieckiem i pamięta, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają dziadkowie. Obchodzone 21 stycznia Święto Babci i dzień później Święto Dziadka to symboliczna uroczystość w kalendarzu Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Telatynie.

Tak naprawdę każdego dnia w roku, dziadkowie myślą i troszczą się o swoje wnuki. To właśnie oni potrafią cierpliwie wysłuchać zwierzeń i marzeń, które rodzą się w małych główkach dzieci. W tym roku ta niecodzienna uroczystość w naszej szkole odbyła się 25 stycznia 2024r. Akademia została przygotowana przez klasy I-III pod kierunkiem wychowawczyń pani Janiny Tuckiej, pani Grażyny Dobrzańskiej oraz pani Agnieszki Dobrowolskiej. Goście licznie przybyli w szkolne mury naszej szkoły, gdzie wypatrywały ich podekscytowane i roziskrzone oczy wnucząt. Uroczystość swą obecnością uświetnili także: Dyrektor Szkoły Podstawowej w Telatynie pani Małgorzata Śliczniuk-Loda, wicedyrektor pani Wiesława Przytuła, wójt Gminy Telatyn pan Dariusz Kozłowski , sekretarz Gminy Telatyn pani Małgorzata Bryk oraz liczna grupa rodziców. Uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły, która w ciepłych słowach podziękowała dzieciom, wychowawczyniom za przygotowany programu, pogratulowała czcigodnym dziadkom wspaniałych wnucząt. Do życzeń dołączył się wójt Gminy Telatyn, który przekazał Seniorom wielu szczęśliwych lat w zdrowiu i pogodzie ducha. W pięknie udekorowanej sali, na scenie uczniowie zaprezentowali program artystyczny. Mali artyści z przejęciem prezentowali swoje umiejętności teatralne, muzyczne i taneczne. Czcigodni goście ze wzruszeniem włączyli się w wspólną zabawę.

W dalszej części uroczystości goście otrzymali laurki i prezenty wykonane samodzielnie przez ich pociechy. Uroczystość zwieńczył słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców, podczas którego nie brakowało okazji do rozmów i wspomnień. Aktorzy otrzymali burzę braw, która była jak najbardziej zasłużona. Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich Babć i Dziadków. Dzień, w którym gościło wiele uśmiechów, wzruszeń i radości...
Dlatego też dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za ich bezgraniczną miłość, dobroć, ciepło i jeszcze raz życzymy Im dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia. Dziękujemy też bardzo gorąco rodzicom za pomoc w organizacji uroczystości.
Skip to content