Przeskocz do treści

SUKCES ELIZY w olimpiadzie polonistycznej na etapie rejonowym

„Nauka jest jak niezmierne morze.

Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony”

- Stefan Żeromski

Uczennica klasy VIIIb , ELIZA MAZUREK, zakwalifikowała się do III etapu-wojewódzkiego- olimpiad przedmiotowych z języka polskiego. Najpierw musiała zmierzyć się z etapem szkolnym-trzeba zaznaczyć, że z bardzo dobrym wynikiem i zakwalifikowała się do II etapu olimpiady polonistycznej, czyli etapu rejonowego. Ten etap także zaliczyła celująco, gdyż skutkowało to zakwalifikowaniem się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 4 marca 2024roku w Lublinie.

Eliza, powinna być z siebie dumna, gdyż jest pierwszą uczennicą, która właśnie jako pierwsza w naszej szkole –od powstania ośmioklasowej szkoły podstawowej- już zaszła tak daleko, zdobywając przepustkę do ostatniego etapu w olimpiadzie z j. polskiego. Dzięki swojej determinacji, uporowi, a przede wszystkim systematycznej i efektywnej pracy może czuć satysfakcję. Wiedza sprawdzana na olimpiadzie na każdym etapie to nie tylko ta zdobywana na lekcjach języka polskiego, ale także ta wybiegająca ponad podstawę programową, dlatego niezbędne były lekcje dodatkowe. Dobre przygotowanie do olimpiady wymaga znajomości sporej ilości lektur oraz licznych kontekstów o charakterze historycznym, kulturowym czy filozoficznym. Istotna jest także umiejętność sprawnego konstruowania wypowiedzi pisemnych różnego typu, nawet tych, które nie są obowiązkowe w szkole podstawowej. Pomimo wielu obowiązków związanych z nauką w klasie ósmej, uczennica pilnie uczestniczyła w dodatkowych lekcjach, społecznych, powtarzając i ucząc się z literatury i gramatyki. Ferie to czas odpoczynku, ale dla Elizy także czas na czytanie książek czy lektur.

Po feriach Elizę czekają jeszcze dodatkowe lekcje z j. polskiego , aby więcej przysposobić wiedzy, którą zapewne wykorzysta w III etapie olimpiady.

Osobiście gratuluję Elizie tego sukcesu , jestem niezmiernie z niej dumna i cieszę się, że mogę uczyć j. polskiego i przygotowywać indywidualnie do olimpiady tak pracowitą , solidną i zdolną uczennicę, jaką jest Eliza- nauczyciel języka polskiego- Małgorzata Pelczar

       

Skip to content