Przeskocz do treści

WYJAZD KLAS VIII do zakładu produkcyjnego „Roztocze”

25 stycznia 2024r. klasy -VIII a, VIII b w ramach Dni Otwartych uczestniczyły w wyjeździe do Zakładu Usługowo- Produkcyjnego „Roztocze” w Tomaszowie Lub.

Wyjazd został zorganizowany przez Zespół Szkół Techniczno- Motoryzacyjnych im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Lub , który współpracuje z zakładem. Uczniowie najpierw obejrzeli prezentację dotyczącą zakładu pana Romana Raka, z której dowiedzieli się historii założenia i rozwoju zakładu, specyfiki produkcji oraz o rynku międzynarodowym, a następnie wysłuchali prelekcji nauczycieli „Mechanika” o zaletach ich szkoły , a także o możliwościach, jakie daje ta szkoła współpracująca z zakładem będącym producentem zamków i zawiasów przemysłowych. Po części teoretycznej uczniowie (wraz z przewodnikiem i opiekunami- p. Pelczar i p. Szarugą)mogli zwiedzić zakład przemysłowy „Roztocze” i zobaczyć choć w niewielkim ułamku to, co jest w nim produkowane i jak wygląda praca na co dzień ludzi tam zatrudnionych.

To był naprawdę owocny wyjazd, gdyż uczniowie pierwszy raz mogli zwiedzić tego typu zakład , w którym już teraz pracują ich starsi koledzy.

Opiekunowie: Małgorzata Pelczar i Henryk Szaruga

Skip to content