Przeskocz do treści

ŚWIETO UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Dnia 30 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczęły się odśpiewaniem hymnu państwowego i szkolnego. Uświetnieniem apelu był polonez, którego fragment zatańczyli uczniowie klas 7 i 8.

Następnie młodzi artyści zabrali społeczność szkolną w podróż do tej pamiętnej daty, obrazowo prezentując wydarzenia i okoliczności towarzyszące uchwaleniu przez Polskę najważniejszego dokumentu, jakim jest Konstytucja 3 Maja . Poznaliśmy bliżej postać Stanisława Małachowskiego, a wszystkie 11 artykułów zaprezentowała nam sama Konstytucja, w osobie uczennicy klasy 8a. Słowami pieśni "Witaj, majowa jutrzenko" zakończyliśmy uroczystości patriotyczne w naszej szkole. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom biorącym dział w wydarzeniu, jak również nauczycielom czuwającym  nad prawidłowym przebiegiem uroczystości i oprawą artystyczną: paniom Izabeli Kozak, Monice Baj- Kowalskiej oraz panom: Henrykowi Szarudze i Krzysztofowi Michalczukowi.

Skip to content