Przeskocz do treści

II moduł Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego CZYTAM Z KLASĄ

Uczniowie klasy III pod kierunkiem wychowawczyni Janiny Tuckiej na zajęciach rozwijających zrealizowali II moduł Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki pod hasłem: NA TROPACH DOBROCZYNNOŚCI - „Bądź dobry dla zwierząt”. W ramach II modułu uczniowie przeczytali i omówili książkę „Psie troski” Toma Justyniarskiego.

Książka ta, to poruszająca opowieść o przyjaźni chłopca i psa. Pies ze schroniska zostaje uratowany przez dziesięcioletniego Adasia. Książka opowiada o trudnej przyjaźni, która musi pokonać głębokie zranienia. Po przeczytaniu książki uczniowie uzupełnili lekturniki, przygotowali ilustracje oraz wykonali różne zadania dotyczące lektury. Zaprojektowali też przepiękne autorskie obroże dla zwierząt. Kolejnym zadaniem, które wykonali było stworzenie pizzy lekturowej, na której przedstawili przygody bohaterów. Uczniowie wykonali w grupach plakaty zachęcające do adopcji psa.

Była to wspaniała przygoda z lekturą dla dzieci. Uczy ona, czym jest szacunek dla zwierząt, pokazuje, jak dbać o swojego pupila, udowadnia, że zwierzęta czują i cierpią.

Skip to content