Przeskocz do treści

OPOWIEM CI O KSIĄŻCE…

Sukces Weroniki Wójcik, uczennicy kl. VIIIa , w konkursie czytelniczym!

Kiedy czytacie książkę, nie bierzcie pod uwagę tylko autora, tego, co mówi, weźcie pod uwagę również to, co myślicie wy ….”

28 maja 2024r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łaszczowie odbył się Międzygminny Konkurs Czytelniczy „Opowiem Ci o książce” , którego organizatorem był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łaszczowie i Gminny Ośrodek Kultury w Łaszczowie. Konkurs zorganizowano dla uczniów szkół podstawowych w trzech kategoriach: klasy I-III, klasy IV-VI, klasy VII-VIII.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

Julia Procnal przedstawiła reportaż „Kamienie na szaniec” A. Kamińskiego z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej oraz munduru harcerskiego (uczennicę kl. VIa przygotowała pani Monika Kiper)

Weronika Wójcik przedstawiła powiastkę filozoficzną „Mały Książę” A. de Saint- Exupery’ego z wykorzystaniem „Lektury w pudełku” oraz stroju pilota - za kreatywne zaprezentowanie fabuły utworu, wcielenie się w rolę narratora - Pilota, ciekawe rekwizyty oraz pouczające sentencje zdobyła, w swojej kategorii wiekowej, pierwsze miejsce (uczennicę kl. VIIIa przygotowała pani Małgorzata Pelczar)

Mateusz Budzyński przedstawił powieść fantasy „Hobbit, czyli tam i z powrotem” J.R.R. Tolkiena z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej i stroju hobbita Bilbo Bagginsa (ucznia kl. VIIIb przygotowała pani Małgorzata Pelczar)

Cieszymy się z sukcesu Weroniki, gratulujemy zwycięstwa!!! Życzymy dalszych sukcesów w konkursach polonistycznych!

Julii i Mateuszowi dziękujemy zaś za udział w konkursie, który wymagał od nich nie tylko wspaniałej znajomości treści utworu, ale także przygotowania i śmiałości jej zaprezentowania przed widownią i szacownym jury.

„Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi działać, a zrozumiem”.

Skip to content