
19 maja 2026 roku uczniowie z klas IV - VIII, którzy biorą udział w zajęciach rozwijających kompetencje z języka angielskiego, mieli okazję zwiedzić wnętrze Zamku Lubomirskich i Potockich w Łańcucie - dawną rezydencję magnacką. Oglądając wystrój pomieszczeń słuchali opowieści na temat historii tej budowli i jej mieszkańców.
Młodzież spacerowała również po przyzamkowym parku zaprojektowanym w stylu angielskim. Obecny jego kształt w znacznym stopniu powstał pod koniec XIX w. i na początku XX wieku. Poza tym uczniowie obejrzeli wozownię i stajnię. Niedaleko od zespołu zamkowo-parkowego uczniowie zjedli obiad w restauracji, w której można było podziwiać obrazy lokalnych artystów i kupić pamiątki. Po deserze uczestnicy wycieczki wyruszyli w drogę powrotną.
Opiekunowie: Monika Tętnowska, Magdalena Celej, Joanna Mazur


























