Wycieczka do Zamościa
@Laboratoria Przyszłości
Współczesna szkoła to nie tylko podręczniki i zeszyty. To przestrzeń, w której teoria spotyka się z praktyką, a nauka staje się pasjonującą przygodą. Dzięki programowi #Laboratoria Przyszłości @Laboratoria Przyszłości, nasi uczniowie mogą rozwijać swoje talenty, korzystając z innowacyjnych narzędzi, czyli klocków LEGO. Popularne klocki to potężne narzędzie dydaktyczne, które łączy w sobie trzy kluczowe obszary: konstruowanie, elektronikę oraz programowanie. Zajęcia realizowane w ramach „Laboratoriów Przyszłości” pokazują, że nauka przedmiotów ścisłych może być kolorowa, angażująca i niezwykle satysfakcjonująca.🤓🏫
Wizyta w Centrum Nauki Kopernik
Dnia 14.04.2026 r. uczniowie klasy III uczestniczący w projekcie „Nowe możliwości edukacyjne uczniów Szkoły Podstawowej w Gminie Telatyn” w ramach zajęć robotyki, odwiedzili Centrum Nauki Kopernik w Warszawie – jednego z najnowocześniejszych muzeów nauki w Europie.
Tytuł projektu: Nowe możliwości edukacyjne uczniów Szkoły Podstawowej w Gminie Telatyn
Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”
🚨🔥10 kwietnia 2026 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Lubelskim odbyły się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczenice Nadia Sobuś oraz Ewa Nowosadowska. Laureatem konkursu została Nadia Sobuś, która w klasyfikacji końcowej zajęła III miejsce w kategorii I. W trakcie pobytu w Komendzie Powiatowej PSP uczniowie mieli możliwość poznania sprzętu w jaki wyposażona jest jednostka w Tomaszowie Lubelskim. Serdecznie gratulujemy uczennicom szerokiej wiedzy pożarniczej.💪🔥🚒
Wycieczka klasy IV
W środę 8 kwietnia klasa 4 wybrała się na wycieczkę. Najpierw pojechaliśmy do kina, gdzie obejrzeliśmy ciekawy film pełen zabawnych momentów głównego bohatera „David”, który zachwyca widzów na całym świecie. Przedstawia on historię biblijnego króla Dawida – od jego młodzieńczych lat jako pasterza, przez walkę z Goliatem, aż po drogę do władzy. To opowieść, która pozwala zmierzyć się widzom z ich własnymi lękami, decyzjami i marzeniami. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i długo o nim rozmawiali. Czytaj dalej... "Wycieczka klasy IV"
WYNIKI REKRUTACJI DO PRZEDSZKOLA
Tytuł projektu: Nowe możliwości edukacyjne uczniów Szkoły Podstawowej w Gminie Telatyn
II Powiatowy Sejmik Samorządów Uczniowskich Szkół Podstawowych Powiatu Tomaszowskiego „Świadomi. Bezpieczni ”.
1 kwietnia przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły Michał Kiper oraz Mikołaj Sachajko wraz z opiekunem Panem Marcinem Sobuś uczestniczyli w II Powiatowym Sejmiku Samorządów Uczniowskich w Lubyczy Królewskiej. Czytaj dalej... "II Powiatowy Sejmik Samorządów Uczniowskich Szkół Podstawowych Powiatu Tomaszowskiego „Świadomi. Bezpieczni ”."




















































