Przeskocz do treści

Finał Międzynarodowego Konkursu Edukacyjnego

W dniach 11-14 września odbył się finał Konkursu Edukacyjnego dla Szkół w Rzeszowie. Drużyna z naszej szkoły w składzie : Aleksandra Błaszczak, Natalia Nogas, Miłosz Dobrowolski i Paweł Ratyna pod opieką p.Anny Wielosz została zakwalifikowana do udziału w finale  jako jedna z trzech szkół z województwa lubelskiego. Uczniowie w kreatywny sposób wykonali wyznaczone zadania co przyczyniło się do ich sukcesu.

Konkurs został zorganizowany i sfinansowany przez Program Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020 w ramach obchodów Dnia Współpracy Europejskiej 2019 (EC Day 2019).Hasłem tegorocznego konkursu było „Towards the Future” (Kierunek- Przyszłość).

Spośród ponad 70 zgłoszeń w finale wzięły udział zwycięskie 24 drużyny :  8  z Polski, 8 z Ukrainy i 8 z Białorusi z obszarów objętych programem. Podczas finału uczniowie mieli możliwość współpracy w transgranicznych zespołach między innymi w grach terenowych takich jak: Puzzle, Piosenka, Serwis, Daktyloskopia, Robotyka, Ścianka, Elektromagnetyzm, Chemia. Uczniowie mieli również okazję pokazać swoją kreatywność, wiedzę i umiejętności, zawrzeć nowe znajomości i zdobyć doświadczenia pracując podczas warsztatów z 4 dziedzin: technika, sztuka, śpiew, taniec.

Zwieńczeniem pracy uczniów włożonej w warsztaty tematyczne były finałowe pokazy i występy zorganizowane w okolicy Fontanny Multimedialnej oraz na terenie  Politechniki Rzeszowskiej. Wspólne wykonanie piosenki, flash moba, pokazy własnoręcznie skonstruowanych pojazdów oraz prezentacja ręcznie malowanych  billboardów, które zawisną na ulicach Rzeszowa na długo zapadną w pamięć wszystkich uczestników.

Niewątpliwą atrakcją dla uczestników okazał się międzynarodowy mecz siatkówki z gwiazdami Asseco Resovii Rzeszów. Znani siatkarze nie tylko zasilili młodzieżowe drużyny podczas meczu, ale również z chęcią pozowali do wspólnych zdjęć.

Podczas tych kilku dni nie zabrakło też czasu na zwiedzanie miasta, wspólne zdjęcia, zabawę oraz nawiązania nowych znajomości.

Każdy z uczestników otrzymał dyplom finalisty konkursu międzynarodowego oraz zestaw materiałów i gadżetów promocyjnych Unii Europejskiej i Programu.

Nasza szkoła już po raz czwarty brała udział w finale konkursu.

Skip to content