Przeskocz do treści

Czytam z klasą – MAŁA CHMURKA W KRAINIE DRZEW

Uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią Janiną Tucką zakończyli realizację I modułu międzynarodowego projektu edukacyjnego Czytam z klasą - MAŁA CHMURKA W KRAINIE DRZEW. Pierwszy moduł projektu realizowany był od 1 września do 27 listopada 2020 roku.
W tym czasie uczniowie przygotowali kącik CZYTAM Z KLASĄ, a w nim umieścili Czytusie, chmurkę Tosię i klasowe drzewo czytelnicze. Następnie wykonali papierowe jesienne liście, na których zapisywali swoje imiona oraz
tytuł ulubionej książki. Każdy liść zawisł na drzewie, dzięki czemu nabrało ono pięknych, jesiennych barw i pięknie przyozdobiło klasę. W trzech różnych miejscach sali przyczepione zostały sylwetki chmurek, które pomocne są przy samoocenie pracy. Z okazji ŚWIĘTA DRZEWA uczniowie obejrzeli prezentację o drzewach oraz opowiadanie ,,Mała chmurka w krainie drzew”, mierzyli obwód drzew, kalkowali korę, zbierali liście i rozmawiali na temat „Co nam dają drzewa”. Do czytania uczniowie wybrali książkę pt. „Baśń o dębowym sercu” Artura Jasińskiego, która bardzo się podobała. Uczniowie pięknie ozdobili i uzupełnili Lekturniki: pokolorowali okładkę, uzupełnili strony związane z lekturą, następnie ocenili głównego bohatera. W czasie zajęć online zilustrowali ciekawą przygodę, którą potem opisali. Wykonali też portret głównego bohatera Antka oraz piękne prace plastyczne „Leśny zakątek” z wykorzystaniem szarych i kolorowych gazet: ptaki, drzewa w jesiennej szacie oraz listkowe stworki i potworki. Był to czas aktywnej nauki przez zabawę.
Zapraszamy do obejrzenia prezentacji 🙂

Skip to content