Przeskocz do treści

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie będzie świętować Dzień Ziemi. Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku czy innych kategorii różnicujących. Do dziś obchody te są bardzo dobrą okazją do promowania ekologicznych postaw, ale też uświadamiania o problemach, które wiążą się ze zmianą klimatu. Tegorocznym motywem przewodnim Dnia Ziemi jest hasło „Przywróć naszą Ziemię".

Co każdy z nas może zrobić z okazji Dnia Ziemi?

– Zaplanujmy dzień bez samochodu – gdy tylko jest to możliwe zostawiajmy auto w garażu, korzystajmy częściej z roweru, poruszajmy się pieszo.

– Gdy coś nam się zepsuje, naprawiajmy zamiast wyrzucać.

– Segregujmy śmieci. Pamiętajmy, że tylko niecałe 10% plastiku podlega recyklingowi, dlatego na zakupach starajmy się wybierać produkty w szkle, puszkach lub papierowych opakowaniach.

– Robiąc zakupy, róbmy je z własną torbą, najlepiej bawełnianą. Woreczki foliowe rozkładają się ponad 400 lat!

To świetna okazja, by zrobić coś dobrego dla środowiska.

Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły do wykonania kwiatoumilacza i posadzenia lub posiania w nim swojej roślinki. A następnie pochwalenie się fotografią swojego dzieła. Będzie to dobra okazja, aby pobawić się w recykling i dać drugie życie zużytym przedmiotom. Pamiętajcie jednak, aby poprosić o pomoc kogoś dorosłego. Instrukcja do wykonania doniczki tutaj.

Zdjęcie można wysłać na adres sptelatyn2@wp.pl temat: kwiatoumilacz

Zapraszamy również do obejrzenia edukacyjnego filmu na temat "Dnia Ziemi" i posłuchania wesołej piosenki.

https://www.youtube.com/watch?v=-ZQTnkXpcCA

 

Skip to content