Przeskocz do treści

Zamość: Medale dla ludzi oświaty

Nie tylko nauczyciele i dyrektorzy szkół, przedszkoli i placówek oświatowych, ale również pracownicy administracji, księgowości czy kuchni odebrali w czwartek w Zamościu (10
czerwca) Medale za Długoletnią Służbę. Odznaczenia zostały przyznane wcześniej, ale z powodu pandemii nie mogły być wręczone w Dniu Edukacji Narodowej.
Uroczystość odbyła się z poślizgiem, ale dla wyróżnionych była i tak bardzo wzruszająca i podniosła. Medale odbierali z rąk wojewody Lecha Sprawki i lubelskiej kurator oświaty Teresy Misiuk. W gali zorganizowanej w Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu wziął również
udział prezydent miasta Andrzej Wnuk.
Wśród wyróżnionych złotym medalem jest nasz nauczyciel pani Janina Tucka.
Gratulujemy z całego serca i dziękujemy za tyle lat pracy.

– Jesteście reprezentantami środowiska nauczycielskiego, jego elity. Inaczej nie byłoby wniosków o te odznaczenia. Chciałbym serdecznie podziękować za to, że w oczach swoich przełożonych uzyskaliście taką ocenę, a to oznacza jakość Waszej pracy. Zawód nauczyciela ma niewątpliwie jedną zaletę: podmiot pracy nauczyciela to żywy człowiek. Dziękuję za to, że kształtujecie nie tylko zasób wiedzy, umiejętności, ale że wpływacie na kształtowanie osobowości, które w przyszłości pozwolą młodym ludziom godnie żyć. Gratuluję, że zyskaliście uznanie w oczach przełożonych, wychowanków, rodziców – podkreślał wojewoda Lech Sprawka.

– Dziękuję dyrektorom, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi. Jesteście nam bardzo potrzebni. Często powtarzam słowa św. Jana Pawła II: „To, co otrzymałem w latach szkolnych, do dzisiaj owocuje w moim życiu”. Życzę, by Państwa uczniowie też mieli taką refleksję, to będzie oznaczało, że swoje zadania wykonaliśmy wręcz perfekcyjnie – mówiła z kolei Teresa Misiuk.

Skip to content