Przeskocz do treści

21 listopada – Dzień Życzliwości

Uśmiech nic nie kosztuje, ale jest wiele wart.

Wzbogaca tego, kto go otrzymuje i tego, kto go daje.”

 

21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Samorząd Uczniowski proponuje, żeby w naszej szkole, trwał on przez cały tydzień, a potem ,,do końca świata” .Poniżej przedstawiamy plan naszego tygodnia. Zachęcamy uczniów, rodziców i nauczycieli do wspólnej akcji i prosimy przyłączcie się do naszych działań i zabawy.

  • 22 XI- 26 XI 2021 rok- Dzieci z oddziałów przedszkolnych, uczniowie klas 1-3 oraz klas IV- VIII wykonują „Kartkę dla Obrońców”, czyli żołnierzy Sił Zbrojnych RP oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej i Policji, którzy bronią w tych dniach wschodniej granicy Rzeczypospolitej Polskiej.
  • 22 XI –26 XI 2021 rok- „Znajdź się wśród życzliwych”- za pomocą tablicy prześlijcie pozdrowienia, miłe słowo, wirtualną kartkę, wiersz, rymowankę lub po prostu napiszcie życzenia w kolumnie z nazwą klasy. Koniecznie dopiszcie adresata (imię, nazwisko), jeśli chcecie podajcie swoje imię i nazwisko.

Link do tablicy https://padlet.com/tuckajanina/4eb8ow97lcnyclx6

  • 24 XI 2021 rok- Jeżeli ktoś chce kogoś pozdrowić lub napisać coś miłego, to może to uczynić na kolorowym liściu z papieru i przypiąć go na „DRZEWO ŻYCZLIWOŚCI”, które będzie czekało na Was na korytarzu szkolnym.
  • Muzyka łagodzi obyczaje” – audycja muzyczna w wykonaniu Grupy Kameralnej Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu- koordynator pani Grażyna Dobrzańska
  • 25 XI 2021 rok –„Projektujemy MASECZKI EMOTIKONKI”. Chętni tworzą maseczki na twarz w wersji papierowej.
  • 26 XI 2021 rok- Co to znaczy być życzliwym?- spotkanie pedagoga szkolnego pani Moniki Baj- Kowalskiej z uczniami klasy VIII ,,b”.
  • 2 XII 2021 rok –Podsumowanie akcji. Prezentacja działań i wyników.

Wszystkie prace należy dostarczyć do piątku do koordynatora akcji

pani Janiny Tuckiej

Skip to content