Przeskocz do treści

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny- „Europa i ja”

Mangia bene, ridi spesso, ama molto”

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy II z wychowawczynią panią Janiną Tucką przystąpili do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Europa i ja” i realizowali go, jako innowację. Poprzez udział w projekcie, uczniowie zdobyli nowe doświadczenia, rozwinęli zainteresowania dotyczące państwa Włochy, zostali wprowadzeni w świat zwyczajów i kultury tego państwa. Podczas zajęć projektowych rozwijali umiejętności pracy w grupie, uczyli się poprzez zabawę, wypromowali swoją placówkę oraz nawiązali współpracę z innymi szkołami.

Realizując projekt uczniowie wykonali osiem zadań. Zaczęli od poznania hymnu, godła i flagi. Następnie wykonali słowniczek polsko– włoski w formie rysunkowej, mówili oraz liczyli w tym języku z pomocą pani Izy Kozak. Podczas wizyty w skansenie w Nowosiółkach, przygotowali również tradycyjne danie kojarzące się z Włochami, oczywiście pizzę. Oglądali też bajki włoskie i poznali ulubionych bohaterów bajek włoskich dzieci. Kolejnym zadaniem z tego projektu do zrealizowania były włoskie zabawy dziecięce. Uczniowie wybrali „Trigon” oraz „Uno, due, tre stella”. Bawili się przy tej grze świetnie. Dużo radości sprawiła uczniom nauka i śpiewanie w kanonie piosenki „San Martino, san Martino dormi tu…”, czyli „Panie Janie, panie Janie…”. Dużo pozytywnych emocji przy realizacji ostatniego zadania projektowego, dostarczyli uczniom państwo Barbara i Bogusław Wójcikowie, którzy przygotowując piękną prezentację oraz włoskie smakołyki, zachęcili wszystkich do odwiedzenia słonecznej Sycylii.

Za udział w projekcie i realizację zadań szkoła, uczniowie i wychowawczyni klasy II otrzymali od koordynatorki projektu dyplomy.

PROJEKT to bardzo ciekawa i skuteczna forma pracy z dziećmi, które przez swą aktywność chłoną lepiej, więcej i na dłużej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmików

Skip to content