Przeskocz do treści

Nie znać historii – to być zawsze dzieckiem (Cyceron)

Majowe święta kojarzą się z radością i nadzieją. Uczą patriotyzmu i właściwej postawy obywatelskiej. 232 lat temu – 3 maja 1791 roku – Sejm Czteroletni uchwalił ustawę rządową, zwaną później Konstytucją 3 Maja (pierwszą w Europie, a drugą na świecie). Konstytucję Majową uchwalono w czasach szczególnie trudnych dla Polaków. Była ona wyrazem nadziei Polaków na wzmocnienie Polski osłabionej po I rozbiorze, nadzieją na silną władzę królewską oraz próbą ratowania Rzeczypospolitej.

W naszej szkole rocznicę tę uczciliśmy 5 maja, organizując uroczystą akademię, którą rozpoczęło wprowadzenie sztandarów i odśpiewanie Hymnu Polski oraz Hymnu Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Po wysłuchaniu części artystycznej oraz obejrzeniu tańców – z flagą i krakowiaka, głos zabrała pani dyrektor Małgorzata Śliczniuk-Loda. W swym wystąpieniu podziękowała za przygotowanie apelu oraz przypomniała, jak ważne jest obchodzenie uroczystości patriotycznych w naszej małej ojczyźnie.

Uczniowie klasy VI a i VI b pracowali pod kierunkiem Sylwii Adamczuk i Moniki Kiper, grupę taneczną przygotowała Janina Tucka, zaś dekoracje wykonali Ewelina i Marcin Sobusiowie.

Skip to content