Przeskocz do treści

DZIEŃ W PIŻAMIE

 

30 września 2021 roku Samorząd  Uczniowski zorganizował Dzień Piżamy. Mnóstwo dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniów przyszło do szkoły w mięciutkim szlafroczku, piżamie, ze swoją przytulanką, ulubioną poduszeczką czy w domowych kapciuszkach.

Na korytarzach szkolnych można było zauważyć piękne jednorożce, zajączki oraz postaci z bajek. Do akcji dołączyli również nauczyciele – część z nich założyła zabawne stroje do spania. Ten nietypowy i śmieszny dzień był okazją do niesienia pomocy dla chorych dzieci  z oddziałów onkologicznych, które większość swojego życia spędzają w piżamach walcząc o zdrowie, a nawet życie.

Podopieczni Fundacji ,,Gdy Liczy się czas" nie mają szczęśliwego i beztroskiego dzieciństwa, stąd też pomysł zbierania pieniędzy na rzecz organizacji. Społeczność szkolna wykazała się ogromnymi sercami i empatią  - dużo osób chętnie wrzuciło do puszki  „symboliczną złotówkę” i pomogło chorym rówieśnikom.  Udało nam się zebrać kwotę 1267  zł. Pieniądze zostały przekazane na konto fundacji i przyczynią się do ratowania zdrowia dzieci. Bardzo nas cieszy, że tyle osób poparło akcję. Składamy serdecznie podziękowania Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu oraz Całej Społeczności, Uczniom oraz ich Rodzicom.

 

Skip to content