Przeskocz do treści

Święto szkoły

18 czerwca obchodziliśmy święto Szkoły. Minęło właśnie siedem lat od kiedy Nasza Szkoła nosi imię Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uroczystość rozpoczęła Msza św. w Kaplicy w Telatynie. Następnie odbył się Gminy Konkurs Wiedzy o Kardynale Stefanie Wyszyńskim. Kolejnym punktem obchodów Dnia Patrona był montaż słowno -muzyczny, bogato ilustrowany zdjęciami i fragmentami filmów, ukazujący rolę jaką odegrali ks. Prymas Wyszyński i Jan Paweł II w służbie Bogu i naszej Ojczyźnie.

18 czerwca obchodziliśmy święto Szkoły. Minęło właśnie siedem lat od kiedy Nasza Szkoła nosi imię Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uroczystość rozpoczęła Msza św. w Kaplicy w Telatynie.

Następnie odbył się Gminy Konkurs Wiedzy o Kardynale Stefanie Wyszyńskim.

Laureatami tego konkursu zostali:

I miejsce - Weronika Lizak i Konrad Wlaź (SP Telatyn)
II miejsce - Klaudia Safaryn (SP Telatyn)
III miejsce - Róża Sabura (SP Poturzyn) i Zuzanna Maślak (SP Telatyn)

  Konkurs wiedzy zorganizowali: p. Beata Chwaleba i ks. Andrzej Bastrzyk  a fundatorem nagród książkowych była Gmina Telatyn.

Kolejnym punktem obchodów Dnia Patrona był montaż słowno-muzyczny, bogato ilustrowany zdjęciami i fragmentami filmów, ukazujący rolę jaką odegrali ks. Prymas Wyszyński i Jan Paweł II w służbie Bogu i naszej Ojczyźnie. 

 

Montaż przedstawili uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. Joanny Szuryn i p. Marzeny Proc a uświetniły go piosenki w wykonaniu scholi "Gaudium" pod kierunkiem ks. Andrzeja Bastrzyka.

Skip to content